Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură cu blat de ciocolată are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 49 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură cu blat de ciocolată se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Prăjitură cu blat de ciocolată poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 350 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 38g |
| Naturale | 6.0g |
| Adăugate | 32g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 4.5g |
| Sodiu | 180mg |
Prăjitură cu blat de ciocolată are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 49 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Prăjitură cu blat de ciocolată are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Prăjitură cu blat de ciocolată are o încărcătură glicemică de 49 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →