Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Popcorn dulce și sărat are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 45 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Popcorn dulce și sărat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Popcorn dulce și sărat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 450 kcal |
| Carbohidrați | 70g |
| Zaharuri (total) | 25g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 20g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 4.2g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 16g |
| Saturate | 4g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 700mg |
Popcorn dulce și sărat are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 45 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Popcorn dulce și sărat are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Popcorn dulce și sărat are o încărcătură glicemică de 45 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →