Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Piure fin de cartofi are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Piure fin de cartofi se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Piure fin de cartofi poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 90 kcal |
| Carbohidrați | 15.5g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.3g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.9g |
| Proteine | 1.8g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 250mg |
Piure fin de cartofi are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Piure fin de cartofi are un indice glicemic ridicat (80). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Piure fin de cartofi are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →