Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Măr proaspăt cu coajă are un indice glicemic de 36, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Măr proaspăt cu coajă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Măr proaspăt cu coajă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 52 kcal |
| Carbohidrați | 14g |
| Zaharuri (total) | 10g |
| Naturale | 10.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.4g |
| Solubile | 0.84g |
| Insolubile | 1.56g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.2g |
| Saturate | 0.03g |
| Nesaturate | 0.17g |
| Sodiu | 1mg |
Măr proaspăt cu coajă are un indice glicemic de 36, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Măr proaspăt cu coajă are un indice glicemic scăzut (36), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Măr proaspăt cu coajă are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →