Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condimente și ierburi are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Condimente și ierburi se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condimente și ierburi este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 50g |
| Zaharuri (total) | 5g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 25g |
| Solubile | 7.5g |
| Insolubile | 17.5g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 3g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 2.5g |
| Sodiu | 80mg |
Condimente și ierburi are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Condimente și ierburi are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condimente și ierburi are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →