Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment italian are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Condiment italian se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condiment italian este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 44g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 38g |
| Solubile | 11.4g |
| Insolubile | 26.6g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 4g |
| Saturate | 1g |
| Nesaturate | 3g |
| Sodiu | 80mg |
Condiment italian are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Condiment italian are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condiment italian are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →