Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment cu smântână acră și ceapă are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment cu smântână acră și ceapă se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Condiment cu smântână acră și ceapă poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 400 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 10g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 8g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 15g |
| Saturate | 5g |
| Nesaturate | 8g |
| Sodiu | 4000mg |
Condiment cu smântână acră și ceapă are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment cu smântână acră și ceapă are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Condiment cu smântână acră și ceapă are o încărcătură glicemică de 42 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →