Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Praf de ceapă are un indice glicemic de 30, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Praf de ceapă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Praf de ceapă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 341 kcal |
| Carbohidrați | 79.1g |
| Zaharuri (total) | 7g |
| Naturale | 7.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 15.2g |
| Solubile | 4.56g |
| Insolubile | 10.64g |
| Proteine | 10.4g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.8g |
| Sodiu | 73mg |
Praf de ceapă are un indice glicemic de 30, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Praf de ceapă are un indice glicemic scăzut (30), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Praf de ceapă are o încărcătură glicemică de 24 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →