Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de suc de cireșe are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Concentrat de suc de cireșe se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Concentrat de suc de cireșe este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 260 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 62g |
| Naturale | 62.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 10mg |
Concentrat de suc de cireșe are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Concentrat de suc de cireșe are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Concentrat de suc de cireșe are o încărcătură glicemică de 42 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →