Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de roșii are un indice glicemic de 38, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Concentrat de roșii se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Concentrat de roșii este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 82 kcal |
| Carbohidrați | 19g |
| Zaharuri (total) | 12g |
| Naturale | 12.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3.7g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 4.3g |
| Grăsimi | 0.5g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.4g |
| Sodiu | 40mg |
Concentrat de roșii are un indice glicemic de 38, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Concentrat de roșii are un indice glicemic scăzut (38), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Concentrat de roșii are o încărcătură glicemică de 7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →