Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de cireșe (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Concentrat de cireșe (fără zahăr adăugat) se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Concentrat de cireșe (fără zahăr adăugat) este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 150 kcal |
| Carbohidrați | 36g |
| Zaharuri (total) | 32g |
| Naturale | 32.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1.5g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.3g |
| Sodiu | 5mg |
Concentrat de cireșe (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Concentrat de cireșe (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Concentrat de cireșe (fără zahăr adăugat) are o încărcătură glicemică de 20 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →