Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coajă de taco din porumb are un indice glicemic de 68, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 46 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Coajă de taco din porumb se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Coajă de taco din porumb este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 470 kcal |
| Carbohidrați | 68g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 4.2g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 19g |
| Saturate | 3g |
| Nesaturate | 16g |
| Sodiu | 480mg |
Coajă de taco din porumb are un indice glicemic de 68, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 46 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Coajă de taco din porumb are un indice glicemic moderat (68). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Coajă de taco din porumb are o încărcătură glicemică de 46 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →