Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite din ovăz integral și ouă, fără zahăr adăugat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătite din ovăz integral și ouă, fără zahăr adăugat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Clătite din ovăz integral și ouă, fără zahăr adăugat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3.2g |
| Solubile | 1.28g |
| Insolubile | 1.92g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 5g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 3.2g |
| Sodiu | 120mg |
Clătite din ovăz integral și ouă, fără zahăr adăugat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Clătite din ovăz integral și ouă, fără zahăr adăugat are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Clătite din ovăz integral și ouă, fără zahăr adăugat are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →