Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite din hrișcă cu legume și feta are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătite din hrișcă cu legume și feta se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clătite din hrișcă cu legume și feta este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 140 kcal |
| Carbohidrați | 18g |
| Zaharuri (total) | 1.8g |
| Naturale | 1.8g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 4.2g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 6.5g |
| Grăsimi | 4.5g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 2.5g |
| Sodiu | 320mg |
Clătite din hrișcă cu legume și feta are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Clătite din hrișcă cu legume și feta are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clătite din hrișcă cu legume și feta are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →