Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite din hrișcă are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 11 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătite din hrișcă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clătite din hrișcă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 120 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 0.7g |
| Naturale | 0.7g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3.5g |
| Solubile | 1.05g |
| Insolubile | 2.45g |
| Proteine | 4.5g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.6g |
| Sodiu | 180mg |
Clătite din hrișcă are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 11 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Clătite din hrișcă are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clătite din hrișcă are o încărcătură glicemică de 11 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →