Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătită industrială are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Clătită industrială se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Clătită industrială poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 48g |
| Zaharuri (total) | 15g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 12g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 2g |
| Nesaturate | 5g |
| Sodiu | 400mg |
Clătită industrială are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătită industrială are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Clătită industrială are o încărcătură glicemică de 36 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →