Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătită cu brânză de vaci și ou are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte dairy, Clătită cu brânză de vaci și ou se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Clătită cu brânză de vaci și ou este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 130 kcal |
| Carbohidrați | 3g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 15g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 3g |
| Nesaturate | 4g |
| Sodiu | 350mg |
Clătită cu brânză de vaci și ou are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Clătită cu brânză de vaci și ou are un indice glicemic scăzut (25), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Clătită cu brânză de vaci și ou are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →