Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătită din grâu integral are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătită din grâu integral se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Clătită din grâu integral este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 160 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 4g |
| Saturate | 1g |
| Nesaturate | 2.5g |
| Sodiu | 180mg |
Clătită din grâu integral are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Clătită din grâu integral are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Clătită din grâu integral are o încărcătură glicemică de 14 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →