Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciupercă gălbioară are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Ciupercă gălbioară se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciupercă gălbioară este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 28 kcal |
| Carbohidrați | 4.4g |
| Zaharuri (total) | 1.5g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.75g |
| Insolubile | 1.75g |
| Proteine | 2.6g |
| Grăsimi | 0.4g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.3g |
| Sodiu | 5mg |
Ciupercă gălbioară are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciupercă gălbioară are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciupercă gălbioară are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →