Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe proaspete cu fulgi de cocos prăjit fără zahăr are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Cireșe proaspete cu fulgi de cocos prăjit fără zahăr se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cireșe proaspete cu fulgi de cocos prăjit fără zahăr este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 90 kcal |
| Carbohidrați | 17g |
| Zaharuri (total) | 13g |
| Naturale | 13.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3.1g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1.2g |
| Grăsimi | 2.8g |
| Saturate | 2.3g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 7mg |
Cireșe proaspete cu fulgi de cocos prăjit fără zahăr are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cireșe proaspete cu fulgi de cocos prăjit fără zahăr are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cireșe proaspete cu fulgi de cocos prăjit fără zahăr are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →