Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe fierte cu coajă de lămâie are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 4 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Cireșe fierte cu coajă de lămâie se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cireșe fierte cu coajă de lămâie este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 80 kcal |
| Carbohidrați | 19g |
| Zaharuri (total) | 16g |
| Naturale | 16.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.2g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1.2g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.03g |
| Nesaturate | 0.27g |
| Sodiu | 1mg |
Cireșe fierte cu coajă de lămâie are un indice glicemic de 22, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 4 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cireșe fierte cu coajă de lămâie are un indice glicemic scăzut (22), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cireșe fierte cu coajă de lămâie are o încărcătură glicemică de 4 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →