Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată neagră Wedel are un indice glicemic de 23, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 11 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată neagră Wedel se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată neagră Wedel este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 530 kcal |
| Carbohidrați | 46g |
| Zaharuri (total) | 28g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 26g |
| Fibre | 8g |
| Solubile | 2.4g |
| Insolubile | 5.6g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 36g |
| Saturate | 21g |
| Nesaturate | 13g |
| Sodiu | 10mg |
Ciocolată neagră Wedel are un indice glicemic de 23, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 11 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Ciocolată neagră Wedel are un indice glicemic scăzut (23), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată neagră Wedel are o încărcătură glicemică de 11 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →