Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată neagră (85% cacao, zahăr redus) are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 4 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată neagră (85% cacao, zahăr redus) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată neagră (85% cacao, zahăr redus) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 600 kcal |
| Carbohidrați | 19g |
| Zaharuri (total) | 12g |
| Naturale | 7.0g |
| Adăugate | 5g |
| Fibre | 11g |
| Solubile | 3g |
| Insolubile | 8g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 52g |
| Saturate | 30g |
| Nesaturate | 22g |
| Sodiu | 20mg |
Ciocolată neagră (85% cacao, zahăr redus) are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 4 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciocolată neagră (85% cacao, zahăr redus) are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată neagră (85% cacao, zahăr redus) are o încărcătură glicemică de 4 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →