Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
ciocolată neagră 70% are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, ciocolată neagră 70% se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
ciocolată neagră 70% este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 570 kcal |
| Carbohidrați | 46g |
| Zaharuri (total) | 29g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 25g |
| Fibre | 11g |
| Solubile | 3.3g |
| Insolubile | 7.7g |
| Proteine | 7.8g |
| Grăsimi | 42g |
| Saturate | 24g |
| Nesaturate | 16g |
| Sodiu | 20mg |
ciocolată neagră 70% are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
ciocolată neagră 70% are un indice glicemic scăzut (25), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
ciocolată neagră 70% are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →