Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată neagră bogată în fibre are un indice glicemic de 23, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată neagră bogată în fibre se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată neagră bogată în fibre este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 550 kcal |
| Carbohidrați | 46g |
| Zaharuri (total) | 24g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 20g |
| Fibre | 11g |
| Solubile | 3g |
| Insolubile | 8g |
| Proteine | 7.8g |
| Grăsimi | 42g |
| Saturate | 24g |
| Nesaturate | 16g |
| Sodiu | 20mg |
Ciocolată neagră bogată în fibre are un indice glicemic de 23, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciocolată neagră bogată în fibre are un indice glicemic scăzut (23), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată neagră bogată în fibre are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →