Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată neagră cu conținut ridicat de cacao (fără zaharuri adăugate) are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată neagră cu conținut ridicat de cacao (fără zaharuri adăugate) se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată neagră cu conținut ridicat de cacao (fără zaharuri adăugate) este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 500 kcal |
| Carbohidrați | 30g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 12g |
| Solubile | 3.6g |
| Insolubile | 8.4g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 40g |
| Saturate | 24g |
| Nesaturate | 16g |
| Sodiu | 10mg |
Ciocolată neagră cu conținut ridicat de cacao (fără zaharuri adăugate) are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciocolată neagră cu conținut ridicat de cacao (fără zaharuri adăugate) are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată neagră cu conținut ridicat de cacao (fără zaharuri adăugate) are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →