Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată Ferrero Rocher are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 16 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată Ferrero Rocher se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată Ferrero Rocher este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 603 kcal |
| Carbohidrați | 39.9g |
| Zaharuri (total) | 39.4g |
| Naturale | 4.4g |
| Adăugate | 35g |
| Fibre | 4.3g |
| Solubile | 1.3g |
| Insolubile | 3g |
| Proteine | 8.2g |
| Grăsimi | 42.7g |
| Saturate | 15.1g |
| Nesaturate | 25.6g |
| Sodiu | 44mg |
Ciocolată Ferrero Rocher are un indice glicemic de 40, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 16 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Ciocolată Ferrero Rocher are un indice glicemic scăzut (40), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată Ferrero Rocher are o încărcătură glicemică de 16 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →