Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată mini cherry ripe are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 40 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată mini cherry ripe se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Ciocolată mini cherry ripe este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 450 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 50g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 45g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 2g |
| Grăsimi | 20g |
| Saturate | 15g |
| Nesaturate | 5g |
| Sodiu | 60mg |
Ciocolată mini cherry ripe are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 40 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Ciocolată mini cherry ripe are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Ciocolată mini cherry ripe are o încărcătură glicemică de 40 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →