Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Weetbix har et glykemisk indeks på 69, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 48 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Weetbix over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Weetbix er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 362 kcal |
| Karbohydrater | 69g |
| Sukker (totalt) | 3.3g |
| Naturlig | 3.3g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 10g |
| Løselig | 3g |
| Uløselig | 7g |
| Protein | 12g |
| Fett | 1.4g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.1g |
| Natrium | 270mg |
Weetbix har et glykemisk indeks på 69, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 48 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Weetbix har et moderat glykemisk indeks (69). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Weetbix har en glykemisk belastning på 48 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →