Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Wasa rug sprøbrød har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 29 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Wasa rug sprøbrød blant de laveste i glykemisk indeks.
Wasa rug sprøbrød er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 330 kcal |
| Karbohydrater | 65g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 18g |
| Løselig | 5.4g |
| Uløselig | 12.6g |
| Protein | 9g |
| Fett | 2g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.7g |
| Natrium | 400mg |
Wasa rug sprøbrød har et glykemisk indeks på 45, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 29 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Wasa rug sprøbrød har et lavt glykemisk indeks (45), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Wasa rug sprøbrød har en glykemisk belastning på 29 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →