Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rug sprøbrød med tahini har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 18 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rug sprøbrød med tahini blant de laveste i glykemisk indeks.
Rug sprøbrød med tahini er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 370 kcal |
| Karbohydrater | 45g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 10g |
| Løselig | 3g |
| Uløselig | 7g |
| Protein | 12g |
| Fett | 16g |
| Mettet | 2g |
| Umettet | 14g |
| Natrium | 350mg |
Rug sprøbrød med tahini har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 18 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Rug sprøbrød med tahini har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rug sprøbrød med tahini har en glykemisk belastning på 18 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →