tomater i rømme

GI 35 · LavtGL 2 / 100 g7/10

Lav GI

35 GI

GL 2 per 100 g

Logi-score 7/10
  • inneholder friske grønnsaker
  • inneholder mettet fett fra rømme

tomater i rømme har en glykemisk indeks på 35 (Lavt).

Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

tomater i rømme er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

65
Kalorier
5.5 g
Karbohydrater
1.6 g
Protein
4.5 g
Fett
per 100g
Kalorier65 kcal
Karbohydrater5.5 g
Sukker (totalt)3.5 g
Naturlig3.5 g
Tilsatt0 g
Fiber1.2 g
Løselig0.4 g
Uløselig0.8 g
Protein1.6 g
Fett4.5 g
Mettet2.5 g
Umettet2 g
Natrium35 mg

Bearbeidingsgrad

55%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • inneholder friske grønnsaker
  • moderat glykemisk belastning
  • kilde til vitaminer og antioksidanter
  • inneholder mettet fett fra rømme
  • lavt fiberinnhold
  • moderat bearbeidingsnivå

Allergener

Inneholder: melk

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til tomater i rømme?

tomater i rømme har en glykemisk indeks på 35 (Lavt) og en glykemisk belastning på 2 per 100 g.

Er tomater i rømme bra for folk med insulinresistens?

tomater i rømme har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker tomater i rømme blodsukker?

tomater i rømme har en glykemisk belastning på 2 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk tomater i rømme i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.