Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket rød paprika har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Tørket rød paprika blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørket rød paprika er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 314 kcal |
| Karbohydrater | 69.2g |
| Sukker (totalt) | 35.8g |
| Naturlig | 35.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 24.9g |
| Løselig | 7.5g |
| Uløselig | 17.4g |
| Protein | 12.2g |
| Fett | 3.7g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 3.2g |
| Natrium | 69mg |
Tørket rød paprika har et glykemisk indeks på 20, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 14 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Tørket rød paprika har et lavt glykemisk indeks (20), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørket rød paprika har en glykemisk belastning på 14 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →