Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket løk har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Tørket løk blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørket løk er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 341 kcal |
| Karbohydrater | 79.1g |
| Sukker (totalt) | 38.3g |
| Naturlig | 38.3g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 15.2g |
| Løselig | 4.6g |
| Uløselig | 10.6g |
| Protein | 10.1g |
| Fett | 1g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 0.8g |
| Natrium | 69mg |
Tørket løk har et glykemisk indeks på 35, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørket løk har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørket løk har en glykemisk belastning på 28 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →