Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket gresskar har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Tørket gresskar blant de laveste i glykemisk indeks.
Tørket gresskar er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 180 kcal |
| Karbohydrater | 38g |
| Sukker (totalt) | 18g |
| Naturlig | 18.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 12g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 3g |
| Fett | 0.5g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.4g |
| Natrium | 10mg |
Tørket gresskar har et glykemisk indeks på 40, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 15 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Tørket gresskar har et lavt glykemisk indeks (40), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Tørket gresskar har en glykemisk belastning på 15 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →