Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Tørket banan har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 48 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Tørket banan over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Tørket banan er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 346 kcal |
| Karbohydrater | 88g |
| Sukker (totalt) | 47g |
| Naturlig | 47.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 9.9g |
| Løselig | 3g |
| Uløselig | 6.9g |
| Protein | 3.9g |
| Fett | 1.8g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 1.1g |
| Natrium | 3mg |
Tørket banan har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 48 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Tørket banan har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Tørket banan har en glykemisk belastning på 48 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →