svarte tomater

GI 15 · LavtGL 1 / 100 g10/10

Lav GI

15 GI

GL 1 per 100 g

Logi-score 10/10
  • høyt innhold av antioksidanter
  • lavt proteininnhold

svarte tomater har en glykemisk indeks på 15, det samme som ren Tomater (15).

Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Varianter av Tomater

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

svarte tomater er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

18
Kalorier
3.9 g
Karbohydrater
0.9 g
Protein
0.2 g
Fett
per 100g
Kalorier18 kcal
Karbohydrater3.9 g
Sukker (totalt)2.6 g
Naturlig2.6 g
Tilsatt0 g
Fiber1.2 g
Løselig0.4 g
Uløselig0.8 g
Protein0.9 g
Fett0.2 g
Mettet0.03 g
Umettet0.17 g
Natrium5 mg

Bearbeidingsgrad

5%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • høyt innhold av antioksidanter
  • lav glykemisk belastning
  • rike på vitaminer og fiber
  • lavt proteininnhold
  • lavt fettinnhold

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til svarte tomater?

svarte tomater har en glykemisk indeks på 15 (Lavt) og en glykemisk belastning på 1 per 100 g.

Er svarte tomater bra for folk med insulinresistens?

svarte tomater har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvilken variant av Tomater har lavest glykemisk belastning?

Blant variantene av Tomater i denne databasen har Tomater lavest glykemisk belastning (0.4 per 100 g).

Sjekk svarte tomater i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.