Skyr av sauemelk

GI 35 · LavtGL 1 / 100 g8/10

Lav GI

35 GI

GL 1 per 100 g

Logi-score 8/10
  • Høyt proteininnhold
  • Inneholder laktose (melkesukker)

Skyr av sauemelk har en glykemisk indeks på 35 (Lavt).

Oppdatert 3. juli 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Skyr av sauemelk er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

70
Kalorier
3.5 g
Karbohydrater
9.5 g
Protein
2.5 g
Fett
per 100g
Kalorier70 kcal
Karbohydrater3.5 g
Sukker (totalt)3.5 g
Naturlig3.5 g
Tilsatt0 g
Fiber0 g
Løselig0 g
Uløselig0 g
Protein9.5 g
Fett2.5 g
Mettet1.7 g
Umettet0.8 g
Natrium40 mg

Bearbeidingsgrad

60%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • Høyt proteininnhold
  • Lav glykemisk belastning
  • Minimalt bearbeidingsnivå
  • Inneholder laktose (melkesukker)
  • Mangel på kostfiber
  • Inneholder mettet fett

Allergener

Inneholder: melk

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Skyr av sauemelk?

Skyr av sauemelk har en glykemisk indeks på 35 (Lavt) og en glykemisk belastning på 1 per 100 g.

Er Skyr av sauemelk bra for folk med insulinresistens?

Skyr av sauemelk har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker Skyr av sauemelk blodsukker?

Skyr av sauemelk har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk Skyr av sauemelk i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.