mager hvitost

GI 30 · LavtGL 1.1 / 100 g8/10

Lav GI

30 GI

GL 1.1 per 100 g

Logi-score 8/10
  • høyt proteininnhold
  • lavt fiberinnhold

mager hvitost har en glykemisk indeks på 30, høyere enn ren Twaróg (27).

Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Varianter av Twaróg

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

mager hvitost er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

92
Kalorier
3.5 g
Karbohydrater
18.5 g
Protein
0.5 g
Fett
per 100g
Kalorier92 kcal
Karbohydrater3.5 g
Sukker (totalt)3.5 g
Naturlig3.5 g
Tilsatt0 g
Fiber0 g
Løselig0 g
Uløselig0 g
Protein18.5 g
Fett0.5 g
Mettet0.3 g
Umettet0.2 g
Natrium45 mg

Bearbeidingsgrad

50%
Moderat
Hvorfor denne scoren?
  • høyt proteininnhold
  • lavt fettinnhold
  • lav glykemisk belastning
  • lavt fiberinnhold
  • inneholder laktose

Allergener

Inneholder: melk

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til mager hvitost?

mager hvitost har en glykemisk indeks på 30 (Lavt) og en glykemisk belastning på 1.1 per 100 g.

Er mager hvitost bra for folk med insulinresistens?

mager hvitost har et lavt glykemisk indeks (30), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvilken variant av Twaróg har lavest glykemisk belastning?

Blant variantene av Twaróg i denne databasen har Fullfett kvarg lavest glykemisk belastning (0.9 per 100 g).

Sjekk mager hvitost i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.