Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sjokoladeiskrem har et glykemisk indeks på 61, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sjokoladeiskrem over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Sjokoladeiskrem er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 210 kcal |
| Karbohydrater | 27g |
| Sukker (totalt) | 23g |
| Naturlig | 5.0g |
| Tilsatt | 18g |
| Fiber | 1.2g |
| Løselig | 0.36g |
| Uløselig | 0.84g |
| Protein | 3.5g |
| Fett | 10g |
| Mettet | 6.2g |
| Umettet | 3.8g |
| Natrium | 60mg |
Sjokoladeiskrem har et glykemisk indeks på 61, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sjokoladeiskrem har et moderat glykemisk indeks (61). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Sjokoladeiskrem har en glykemisk belastning på 16 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →