Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Sitronkakebit har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 45 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Sitronkakebit blant de høyeste i glykemisk indeks.
Sitronkakebit kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 370 kcal |
| Karbohydrater | 60g |
| Sukker (totalt) | 38g |
| Naturlig | 6.0g |
| Tilsatt | 32g |
| Fiber | 1g |
| Løselig | 0.3g |
| Uløselig | 0.7g |
| Protein | 4g |
| Fett | 13g |
| Mettet | 6g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 320mg |
Sitronkakebit har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 45 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sitronkakebit har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Sitronkakebit har en glykemisk belastning på 45 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →