Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rundkornet fullkornsris har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Rundkornet fullkornsris blant de laveste i glykemisk indeks.
Rundkornet fullkornsris er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 111 kcal |
| Karbohydrater | 23g |
| Sukker (totalt) | 0.4g |
| Naturlig | 0.4g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.8g |
| Løselig | 0.5g |
| Uløselig | 1.3g |
| Protein | 2.6g |
| Fett | 0.9g |
| Mettet | 0.2g |
| Umettet | 0.7g |
| Natrium | 5mg |
Rundkornet fullkornsris har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Rundkornet fullkornsris har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Rundkornet fullkornsris har en glykemisk belastning på 12 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →