Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rosmarinkjeks har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 45 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre sweets rangerer Rosmarinkjeks blant de høyeste i glykemisk indeks.
Rosmarinkjeks kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 470 kcal |
| Karbohydrater | 65g |
| Sukker (totalt) | 32g |
| Naturlig | 4.0g |
| Tilsatt | 28g |
| Fiber | 1.5g |
| Løselig | 0.5g |
| Uløselig | 1g |
| Protein | 5g |
| Fett | 21g |
| Mettet | 13g |
| Umettet | 7g |
| Natrium | 320mg |
Rosmarinkjeks har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 45 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rosmarinkjeks har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Rosmarinkjeks har en glykemisk belastning på 45 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →