Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Rosiner har et glykemisk indeks på 64, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Rosiner over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Rosiner er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 299 kcal |
| Karbohydrater | 79.2g |
| Sukker (totalt) | 59.2g |
| Naturlig | 59.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.7g |
| Løselig | 1.1g |
| Uløselig | 2.6g |
| Protein | 3.1g |
| Fett | 0.5g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.4g |
| Natrium | 11mg |
Rosiner har et glykemisk indeks på 64, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 28 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Rosiner har et moderat glykemisk indeks (64). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Rosiner har en glykemisk belastning på 28 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →