Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet hvitløk har et glykemisk indeks på 30, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Ristet hvitløk blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristet hvitløk er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 149 kcal |
| Karbohydrater | 33.1g |
| Sukker (totalt) | 1g |
| Naturlig | 1.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.1g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 6.4g |
| Fett | 0.5g |
| Mettet | 0.09g |
| Umettet | 0.41g |
| Natrium | 17mg |
Ristet hvitløk har et glykemisk indeks på 30, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 10 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ristet hvitløk har et lavt glykemisk indeks (30), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristet hvitløk har en glykemisk belastning på 10 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →