Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fersk banan har et glykemisk indeks på 51, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 13 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Fersk banan blant de laveste i glykemisk indeks.
Fersk banan er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 89 kcal |
| Karbohydrater | 22.8g |
| Sukker (totalt) | 12.2g |
| Naturlig | 12.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.6g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 1.1g |
| Fett | 0.3g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.2g |
| Natrium | 1mg |
Fersk banan har et glykemisk indeks på 51, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 13 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Fersk banan har et lavt glykemisk indeks (51), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fersk banan har en glykemisk belastning på 13 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →