Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Skivet banan har et glykemisk indeks på 51, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre fruits rangerer Skivet banan blant de laveste i glykemisk indeks.
Skivet banan er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 89 kcal |
| Karbohydrater | 22.8g |
| Sukker (totalt) | 12.2g |
| Naturlig | 12.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 2.6g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 1.1g |
| Fett | 0.3g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.1g |
| Natrium | 1mg |
Skivet banan har et glykemisk indeks på 51, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 12 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Skivet banan har et lavt glykemisk indeks (51), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Skivet banan har en glykemisk belastning på 12 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →