Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Appelsin- og bananjuice har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 6 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre beverages rangerer Appelsin- og bananjuice blant de laveste i glykemisk indeks.
Appelsin- og bananjuice er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 48 kcal |
| Karbohydrater | 11.5g |
| Sukker (totalt) | 9.5g |
| Naturlig | 9.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.8g |
| Løselig | 0.2g |
| Uløselig | 0.6g |
| Protein | 0.7g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.07g |
| Natrium | 1mg |
Appelsin- og bananjuice har et glykemisk indeks på 50, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 6 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Appelsin- og bananjuice har et lavt glykemisk indeks (50), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Appelsin- og bananjuice har en glykemisk belastning på 6 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →