Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Appelsinjuicekonsentrat har et glykemisk indeks på 65, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 33 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre beverages rangerer Appelsinjuicekonsentrat over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Appelsinjuicekonsentrat er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 200 kcal |
| Karbohydrater | 50g |
| Sukker (totalt) | 45g |
| Naturlig | 45.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.2g |
| Løselig | 0.08g |
| Uløselig | 0.12g |
| Protein | 1.5g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0.1g |
| Natrium | 5mg |
Appelsinjuicekonsentrat har et glykemisk indeks på 65, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 33 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Appelsinjuicekonsentrat har et moderat glykemisk indeks (65). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Appelsinjuicekonsentrat har en glykemisk belastning på 33 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →