Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Agurk- og yoghurtsuppe har et glykemisk indeks på 25, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Agurk- og yoghurtsuppe blant de laveste i glykemisk indeks.
Agurk- og yoghurtsuppe er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 35 kcal |
| Karbohydrater | 3.5g |
| Sukker (totalt) | 2.8g |
| Naturlig | 2.8g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 0.6g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 2.2g |
| Fett | 1.2g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 0.5g |
| Natrium | 38mg |
Agurk- og yoghurtsuppe har et glykemisk indeks på 25, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Agurk- og yoghurtsuppe har et lavt glykemisk indeks (25), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Agurk- og yoghurtsuppe har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →